Тристороння Ініціатива Передання Досвіду Україні
З метою зміцнення співпраці між Україною та Польщею, яка швидко розвивається, а також для вивчення успішного досвіду Польщі в переході до ринкової економіки та громадянського суспільства, урядами США, Польщі й України було започатковано тристоронню ініціативу, спрямовану на розвиток зв'язків між цими двома країнами. Через розширення та поглиблення міждержавних зв'язків і зв'язків між громадськістю Польщі й України Польcько-Американсько-Українська Ініціатива про Співпрацю (ПАУСІ) має на меті не лише прискорення перебігу економічних і демократичних перетворень в Україні, але й передбачає створення механізму, який дозволить поширювати та використовувати спільний досвід проведення реформ.
СФЕРИ ДІЯЛЬНОСТІ:
ПАУСІ надає гранти під проекти у чотирьох ключових напрямках: макроекономічна політика, розвиток малого підприємництва, реформування місцевого самоврядування, європейська інтеграція.
ХТО МАЄ ПРАВО ОТРИМУВАТИ ФІНАНСУВАННЯ:
ПАУСІ переважно надаватиме фінансування неприбутковим, недержавним організаціям (за винятком політичних партій) та вищим навчальним закладам. Підтримка може надаватися й проектам приватних комерційних організацій (наприклад, центрам розвитку підприємництва, консалтинговим фірмам, організаціям з навчання менеджменту, організаціям ЗМІ і т.д.) у разі, якщо запропонований ними проект відповідає благодійним цілям ПАУСІ та не служить комерційним інтересам фірми. Перевага надаватиметься польським, українським та американським організаціям, проте звертатися за фінансуванням можуть також організації з інших країн, якщо домінуючий компонент проекту спрямований на зміцнення зв'язків і обмін досвідом між Україною та Польщею й якщо проект відповідає програмним напрямам діяльності ПАУСІ.
Переважно фінансування здійснюватиметься шляхом надання грантів. Немає обмежень щодо суми фінансування. Втім передбачається, що пропозиції на фінансування не перевищуватимуть $100,000, і переважно становитимуть суму $50,000 і менше. Аплікантам рекомендується починати з відносно невеликих проектів, а потім базуючись на результатах, розвивати подальшу діяльність.
ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПАУСІ:
Організаційна структура ПАУСІ має три рівні.
(1) Вищий наглядовий комітет складається з високопоставлених державних діячів трьох країн, що залучаються для щорічного аналізу реалізації програм ПАУСІ.
(2) Рада ПАУСІ, до складу якої входять представники трьох урядів та представники організацій, які здійснюватимуть фінансове забезпечення ПАУСІ, визначає політику, координує загальну діяльність, затверджує пропозиції, фінансування яких потребує понад $50,000.
(3)Поточна робота щодо впровадження програми виконується Секретаріатом ПАУСІ, що адмініструється Домом Свободи відповідно до угоди з Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID). Секретаріат ПАУСІ затверджує пропозиції, на фінансування яких потрібно $50,000 і менше.
ДІМ СВОБОДИ
Дім Свободи було засновано у 1941 році Елеонорою Рузвельт, Уенделлом Уілкі та іншими американцями, занепокоєними загрозою, яка нависла над миром і свободою в світі. Дім Свободи одразу ж взяв на себе роль активного захисника демократичних цінностей та непримиримого опонента як лівих, так і правих диктаторських режимів. Сьогодні Дім Свободи є одним з найактивніших прибічників молодих демократій світу, які намагаються подолати наслідки статичного розвитку, диктаторських режимів та політичних репресій. Дім Свободи підтримує і проводить цілу низку різнопланових ініціатив, як то проведення досліджень в галузі міжнародного розвитку, освітня діяльність, організація конференцій та семінарів з питань дотримання прав людини, демократизації суспільства, розвитку вільного ринку, верховенства права, підтримки незалежних засобів масової інформації, а також щодо залучення США до активної участі в демократизації основних напрямків розвитку міжнародної політики.
Kонтактна інформація:
Адреса в Україні:
вул. Богдана Хмельницького 68/68, код 138
Київ 01030, Україна
тел.: (+380.44) 235-84-10, 235-83-32, 234-05-65, 237-75-60
факс: (+380.44) 235-84-11
e-mail: pauci@pauci.kiev.ua
Адреса у Польщі:
ul. Kopernika 6/2
00-367 Warsaw, Poland
tel./fax. +48 (22) 827-07-93, 828-31-24
e-mail: pauci@pauci.pl